A befektetők zöld iránytűjeként emlegetett CRREM modell segítséget jelent az ingatlanok értékeléséhez a kibocsátás-csökkentési célok tükrében, hiszen nincs is annál veszélyesebb, mint egy jelenleg még
Bár a tőzsdén jegyzett nagyvállalatok már aktívan foglalkoznak a fenntarthatósági kérdésekkel, arra mindeddig várni kellett, hogy a beszámolási kötelezettség tartalma, valamint formája kidolgozásra és elfogadásra kerüljön. Július végén azonban a Bizottság elfogadta az Európai Fenntarthatósági Jelentési Szabványokat (ESRS) – áll az MN6 Energiaügynökség közleményében.
Miután az Európai Parlament 2022. november 10-én elfogadta a vállalati fenntarthatósági jelentéstételről szóló irányelvet, tegnap az Európai Unió Tanácsa is véglegesen zöld utat adott a befektetők tájékoztatását segítő kötelezettség bevezetésének.
A Kinnarps Open Office podcast sorozatában a WELL Standard érdekességeiről, magyarországi vonatkozásokról beszélgettünk Paukovitcs Gáborral Business &Service Development Managerrel.
Amint azt korábbi cikkeinkben is leírtuk, a zöld kötvények kibocsátásának többféle módszertan szerinti kritériumrendszere van jelenleg. Az egységes módszertan, illetve az átlátható és egymással összehasonlítható zöld paraméterek ezen a területen is nagyon hiányoznak.
Nehéz dolga van manapság annak, aki a pénzét valódi zöld vagy fenntartható ingatlanprojektbe fektetné, hiszen nagyjából minden projekt így hirdeti magát, sőt ESG ingatlanbefektetések is elérhetőek, amelyekről feltételezzük, hogy átlátható, egységes kritériumrendszer alapján valaki azokat átvilágította.
A 2022 februárjában kirobbant orosz-ukrán konfliktus hatalmas lökést adott az energia-függetlenségre való törekvéseknek az egészvilágon, de legfőképpen Európában.
1075 Budapest
Madách Imre út 8. III. em 4.
+36 30 620 5389